Hava Durumu

Ankara’ya kar ne zaman yağacak 2018

Ömür tükeniyor mevsimler birbiri ardına geliyor. Daha dün yazı yaşarken şuan kışı yaşamaya başlıyoruz. Türkiye’de kışı en çok hisseden illerden birisi Ankara’dır. Kışın en ayaz ve kuru soğuklarını uzun zaman etkisini gösterir, sıcaklıklar eksi ölçülür ve arabaların camı buz tutar. Yere düşen karlar da bir türlü erimez.

2018 yılına geldiğimizde de Ankara’da kış kendini göstermeye başladı bile. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bildiğiniz üzere internet sitesi üzerinden 5 günlük hava durumunu paylaşıyor. Ankara için verilen verilere bakıldığı zaman önümüzdeki 5 gün içerisinde kar görünmüyor. Yani bu yıl Ankara yeni yılı karsız karşılayacak. Sıcaklıklar ise sıfırın üstünde seyretmeye devam ediyor. Peki ama en çok merak edilen konu kar ne zaman yağacak? İşte bu konu maalesef bilinen bir şey değil. Meteoroloji en fazla 5 güne kadar tahmin edebiliyor. O günlerden sonra yağış olup olmayacağı teknik olarak bilinemiyor. Allah’ın bileceği bir şey.

Ankara için 30 Aralık 2017 tarihine baktığımızda, en düşük sıcaklığın 3 derece, en yüksek sıcaklığın ise 9 derece olduğu görülüyor. Nem ise 63-91 değerleri arasında olması tahmin ediliyor. Rüzgarın hızı 16 km/saat şiddetinde seyrederken, eski yıllara oranla sıcaklığın Ankara’da yüksek olması oldukça dikkat çekici bir durum olmaya devam ediyor.

Ankaraya ne zaman yağacak sorusunun cevabı öncelikle meteorolojide olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir